T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Samsun İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Samsun İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

SAMSUN CEZAEVİ İLKADIM’DA YENİ YERLEŞKESİNDE

Güncelleme Tarihi: 10/08/2018

06.08.2018 tarihinde İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hayri Ertanİlkadım Kaymakamımız Turan Atlamaz ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, beraberinde kalabalık heyet ile birlikte İlçemiz yeni yerleşkesinde hizmet veren Samsun Cezaevini ziyaret etti.
 
Samsun Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Cihan ve Cezaevi Bölük Komutanı Jandarma Teğmen Ediz Atalay tarafından karşılanan protokol üyeleri, Cezaevini gezerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgiler aldı.
 
Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Kıdıl'ın da katıldığı Cezaevi ziyaretinde ayrıca , İlçe Vakıf Müdürü Esat Bayrakçı, İlkadım Belediye Başkan yardımcısı Erol Köroğlu ile asker ve sivil Cezaevi yetkilileri de yer aldı.
 
Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, toplam 16 dönüm alana kuru ve 800 kişi kapasiteli cezaevi, İlkadım ilçemiz Çatkaya Mahallesi bölgesine Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapıldı. Yeni cezaevinde mahkûmlar için 750 metrekarelik atölye binası bulunuyor. 5 bin 500 metrekarelik misafirhanesi olan cezaevine, ziyaret amacıyla gelecek mahkûm yakınlarına hizmet verecek 650 metrekarelik ziyaretçi binası da bulunuyor. Yüksek güvenlikli olan yeni cezaevinde, jandarma binası ve teknik diğer binalar da yer alıyor. Öte yandan yeni cezaevinde kapalı kısımda yatan tutuklu ve hükümlüler için iş atölyeleri de oluşturularak, bu atölyelerde cerrahi el aletleri üretimi yapılması sağlanıp,  atölyelerde farklı iş kollarında üretimler de gerçekleştirilebilecek.
  • 10.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 2.jpeg
  • 1.jpeg